Narodili jsme se jako originál, tak neumírejme jako něčí kopie...

Srpen 2008

Pište, pište...

26. srpna 2008 v 3:19

Ahooojky lidišky...nějak mi docházejí nápady, tak se vás ptám- CO CHCETE, ABYCH DALA NA BLOG? pište návrhy, budu ráda...dííík


Vtipy

25. srpna 2008 v 3:02
Prochází se blondýnka po městě, když si najednou všimne obchodu se spodním prádlem a tam se jí zalíbí jedna podprsenka. Neváhá a vejde dovnitř a ptá se prodavače: "Kolik stojí tahle podprsenka?" "5 pus" řekne prodavač. "Tak si jich vezmu 20" odpoví blondýna. Pak se otočí na prodavače a říká: "Jo a mimochodem ... zaplatí za mě děda"
Víte proč blondýnka vyndavá dveře než jde na záchod.
Proto aby ji nikdo nešmíroval klíčovou dírkou.
Policajt zabil svou tchyni.
Před soudem se obhajuje: "To mi přikázala moje žena !"
"A jak to vlastně bylo ?"
"Šla nakupovat do města a řekla mi: Na gauči spí maminka, kdyby na ni sedla
moucha, tak ji zab !"
Na chodníku čůrá kluk. Uvidí ho policajt: "Okamžitě toho nech, nebo ti toho camprdlika ustřihnu!" Chlapeček de a vidí holčičku jak čůrá: "Hele to se nesmí!"Nadzvedne jí sukýnku aříka: "Aha, čůrej dál, u tebe už polda byl.. viď?"
Lékař k pacientce: "Musíte k vyléčení jíst denně jedno vejce." - "Já ale vejce nesnáším." - "Říkám vejce jíst a ne snášet!"
Jede sanitka. V ní řidič, lékař, sestřička a student na praxi. Jedou a najednou z ničeho nic řidič pouští volant a chytá se za krk. Dusí se, chroptí, oči má až na navrch hlavy. Sestřička bezlítostně popadne lékárničku a praští řidiče vší silou do hlavy. Tomu hned přestane záchvat, chytá volant a jedou dál. Najednou padá na podlahu lékař, chytá se za krk a válí se tam a přitom se dusí, chrčí a slintá. Sestřička zase popadne lékárničku a praští co může
lékaře do hlavy. Ten se hned zvedne, posadí a jedou dál, jako kdyby se vůbec nic nestalo. Student na praxi, celý v šoku, se obrací na lékaře:
"Jsem ve 3.ročníku a znám jen teorii, žádná praxe, ale v ŽIVOTĚ jsem neslyšel o
takových symptomech a metody léčby jsou natolik zvláštní, že jsem totálně zmatený. Můžete mi to aspoň trochu vysvětlit?"
Lékař flegmaticky odpovídá: "To neřeš, sestřičce se včera oběsil manžel, tak si z ní děláme prdel .... "
Pacient: "Pane doktore, nemohu si nahmatat nohy." Doktor: "To bude tím že jsme vám amputovali ruce."
Ve škole je zrovna výtvarka a paní učitelka se ptá Mařenky jak by sis vymalovala pokojíček Mařenka odpoví: "Na horu bych nakreslila zeleně motýlka, do leva bych nakreslila světle modře motýlka a do prava bych nakreslila červeně motýlka. Paní učitelka vyvola Pepíčka a řekne: "A jak by sis ty Pepíčku vymaloval pokojíček?" A Pepíček odpoví na horu bych napsal černě hajzl, do leva bych napsal hnědě hajzl a do prava bych napsal tmavě modře hajzl." Tak paní učitelka řekne, aby si zítra poslechl tatínek, jak by sis vymaloval pokojíček. Tak druhý den příde Pepíček i s tatínkem do školy a paní učitelka Pepíčkovi řekne aby řekl jak by si vymaloval pokojíček. Pepíček spustí: "na horu bych napsal černě hajzl, do leva bych napsal hnědě hajzl a do prava bych napsal tmavě modře hajzl." Tatínek se zamyslí a řekne: "Máš to moc tmavý."

Baví se dva studenti: "Jestli je pravda, to co říkal děkan, tak mě vyhodí z univerzity." - "A co říkal děkan?" - "Že mě vyhodí z univerzity.!"
Příjde pan Novák domů a manželka mu říká: "Richarde, zase si přišel domů opilý a co já a děti??" "No Maruš přece nebudeme pít všichni."
Večer se svěřuje syn otci: "Včera večer jsem pozval jednu dívku do kina. Pak jsme šli na večeři, pak jsme si šli zatancovat, pak ještě na zmrzllinu, a pak jsem ji taxíkem odvezl domů. Myslíš, že ji už mohu požádat o ruku?" - "Ale proč bys to dělal, beztak jsi už pro ni udělal až dost!"
Volá tatínek domů a ptá se Pepíčka jestli je maminka doma.
Pepíček: je ale nemá čas.
Tatínek: jakto?
Pepíček: je v ložnici s nějakým chlapem.
Tatínek: Pepíčku zajdi do kuchyně pro ten největší nůž co máme a vrať se k telefonu.
Pepíček se z nova vrací k telefonu s nožem.
Pepíček: jsem tu co dál.
Tatínek: a teď je oba pobodej a vrať se.
Pepíček tedy udělá co po něm tatínek žádal.
Pepíček:co dál?
Tatínek: teď je oba dva zakopej na zahradě 2 metry hluboko!
Pepíček: ale my nemáme zahradu bydlíme v 8. patře paneláku.
Tatínek: aha to je omyl ...
Přiběhne Pepíček domů: "Potřebuji honem stovku, někdo ve třídě rozbil okno - ale neudělal jsem to schválně!"
"Táto, co to znamená ´vytočit´?" "No, já ti to ukážu. "Tatík zvedne telefon, vytočí náhodně zvolené číslo, zvedne to nějaká paní. "Dobrý den. Je tam Karel?" "Tady žádnej Karel nebydlí." "Ó,pardon, to jsem asi vytočil špatné číslo." O tři minuty později vytočí tatík totéž číslo: "Dobrý den. Už se, prosím vás, Karel vrátil?""Ne! Povídám vám, že tady žádnej Karel nebydlí!" "Ááá, pardon,omyl." O tři minuty později, totéž číslo: "Prosím vás, až se Karel vrátí,mohla byste mu vyřídit, že jsem volal?" "Povídám vám, že tady žádnej Karel nikdy nebydlel, nebydlí, a nikdy ani nebude bydlet!Ano?"Tak promiňte, že jsem obtěžoval !" "Jo! A už mi dejte sakra pokoj!" Synek to pozoruje s velkým zájmem ... "Hele, táto, a víš, co to je dotočit´?" "To nevím," připustí táta. "Tak koukej," řekne synek a vytočí totéž číslo: "Ahoj, tady Karel, nemám tam nějaký vzkazy?"
Jenda vidí poprvé v ZOO páva s otevřeným ocasem a volá na mámu: "Koukej, mami, slepice kvete.''
Přijde pán do restaurace, po chvilce přijde číšník a zeptá se: "co si dáte?"
Pán odpoví: "připalený tousty, na to zhnilé vajičko a pod to prošlej salám!"
Čišník po chvilce odpoví: "Promiňte, ale toto naši kuchaři neumí uvařit."
A pán na to: "To je divné, včera se jim to povedlo."
Číšník upozorňuje hosta, který spí na stole: "Zavíráme, prosím."
"Dobře, ale netřískejte dveřmi."
Příjde Pepa do baru a přisedne si ke Karlovi. Karel říká: "Co je? co se ti stalo?
Pepa: "Ale nic se mi nestalo"
Karel: "Jo něco se stalo! že ty nemáš prachy?"
Pepa: "Ale jo prachy mám"
Karel: "Ale ženskou určitě nemáš!"
Pepa: "No nemám "
Karel: "Tak stím něco uděláme! Vidíš tam ty dvě ženy? Běž za něma a na něco je pozvi!"
Pepa: "Ne Ne to je blbé"
Karel: "Tak dívej tamhle jde jedna jedna na záchod! Tohle je tvoje příležitost!"
Pepa: "Ale co mám dělat?
Karel: "Řekni ji něco pěkného! Třeba ža má pěkné oči nebo pěknej účes!"
Tak Pepa jde a čeká před záchodem 5min, 10min, 15min, 20min najednou žena vyleze a Pepa na ní "Ty si srala co?! "
Prijde cikanka na policii a rika:
"Pan komisar, pan velkomozny, okradli me pred kino"
"A co vam ukradli?"
"Tricet penezenek."
Jde takhle pražák po zelňáku a má žízeň, najednou uvidí kašnu tak jde k ní a začne pít. Po chvilce k němu přistoupí brňák a říká : Neglgé ten wasr, cákajou se v tom morgoši! (Nepij tu vodu, koupou se v tom cigáni) a pražák říká : Co prosím, já vám nerozumím, já jsem z Prahy. Aha, říká si potichu brňák a odpoví : Pij tu vodu pomale, je studená!!!
Sedi Dezo v hospode a pije pivo. Najednou prileti soused a krici: " Dezo , hori ti barak!!" " Sak nech hori, stary byl" odveti klidne. Soused se neda odbyt:" Dezo, ale citime tam karamel!" " Sak Arana mela cukrovku..."
Přijde cikán na úřad práce a říká úředníkovi:
"Dejte mi práci, já bych makal jak šroub od rána do večera."
"Máme tu volné místo ředitele, plat 100.000,- Kč, šest hodin pracovní doba, služební auto a sexy sekretářku k tomu."
"Vy si ze mě snad děláte srandu, ne?"
"Ale vy jste si začal!"

Povídka

24. srpna 2008 v 0:46
To je už zase ráno? Sluníčko posílá nekompromisně svoje paprsky do mé postele a nutí mě vstát. . Já se ale nechci ještě vzbudit. Ještě chvíli spát, prosím. Přemýšlím. Myslíte, že je možné, aby se klasická zápletka z červené knihovny dala prožít v reálném životě? Nebo to byla pohádka, kterou jen někdo vypravoval a druhý prožil? Hádejte, stalo se to skutečně?
Hrdinové
ON- chytrý, citlivý, milý dospělý mladý muž. Sportovec, který se o sebe dokáže postarat. Vybudoval si postavení, které by mu mohl leckdo závidět a o peníze nemá nouzi. Točí se kolem něho spousta slečen, Vůbec má kolem sebe spoustu lidí, ale on si připadá sám. Touží po lásce. Po lásce ideální. A zatím nenachází,
ONA- skoro ještě dítě. Které osud donutil předčasně dospět. Není ani krásná a nemá ani peníze. Hledá sama sebe. Teprve určuje žebříček hodnot. Život se s ní nemazil, ale ona to nevzdává a bojuje dál.Ví. co chce. Ví že chce žít sama, aby nekomplikovala život ostatním .
Potkají se? Ano necháme je potkat. Uvidíme, jak to zvládnou. Tak kde? Třeba na icq. Jednoho dne třeba On bude řešit nějaký zásadní problém a ona se mu připlete do života. A dál? Kdyby ji hned řekl, že mu nesahá ani po kotníky, tak by to byla krátká povidka. A taky by to nebyla žádná červená knihovna. ONA to dítě mu dokázalo svou nevinností a nezáludností…tím, že po něm nic nechtěla a usmívala se na něj, že se najednou i ON začal usmívat. Psali si častěji a častěji. Řešili spolu svoje problémy. Dokázali si říct všechno. Všechno, co prožili, co je trápí a na co se těší. ON ji pak chtěl vidět. Chtěl přesunout icq svět do reálu. ONA se toho bála. Věděla, že je pro něj mladá. Rozešla se s ním. Tedy rozešla. Je to rozchod, když se vůbec neznali? Poslala mu esemesku, že dostala pokyn od andělů z ústředí, že prostě už ona končí a přebírá ho jiný anděl-spíš andělka. Nechtěl to. Psal, že jí potřebuje. Učil ji mluvit. Učil ji, aby se nebála mu říkat všechno. Uměl ji držet za ruku a ona jeho taky. Vzniklo něco kouzelnýho. Propojily se icq linky a monitory v obou městech se pohnuly. Přenos energií? Přenos myšlenek? Postupně se mu podařilo ji přesvědčit, že ona je jeho. Že ji zná a nevadí mu nic. Že ji miluje. Nejdřív ho měla za snílka. Ale potom ji ta jeho písmenka pomáhala řešit těžké okamžiky a Ona uvěřila.
Potom jí on koupil první dárek- ipod. Dárek odJežíška. I ONA, která nemá Vánoce ráda se začala těšit, že Vánoce budou. Měli se sejít. Nesešli. Vznikl první problém. Ona počítala, že se uvidí . On se opil. Nechtěl ji vidět. Vysvětlil to tím, že dárek nechal (zapomněl) o 100 km dál a bylo mu to trapný. Chápala ho.
Za pár dnů měl svátek a narozeniny. Možná doufala, že ji pozve. Má ji pozvat? Ne nepozval. Bál se jí vidět. Bál se, že se zkazí to krásný, co mezi nima bylo. A ONA? Ona přistoupila na jeho hru. Říkali si ženo a muži. On plánoval, kdy ji požádá o ruku a že si ji vezme až ji bude tak 19. Měl moc práce, ale každy den ji psal. Psal na icq, aby věděla, že je ok. Psal i z práce, když měl upe nejmíň času. A když už jel domů, tak posílal sms a hlásil zastávky tramvaje, aby ona věděla, kde je. Závidíte jim? Je to už moc? Asi ano. Takhle růžový život není.
Tak jak dál? Mají se sejít? Má ji On vidět? Dobře. Tak se sejdou. On za ním přijede.
Jednoho jarního rána tedy ona vstane… ví, že přijede. ON její bůh. Je strašlivě nervní. Ještě nikdy nebyla na rande. Neví, jak se má chovat. Neví, co říkat. Neví co dělat. A pak taky má v hlavě historku, kterou on ji vyličil, když se sešel s jinou divkou. Nechtěla, aby to pro něj byl tak silně negativní zážitek. To už jí na něm záleželo. Na manželku byla mladá, ale nahrazoval jí tátu a bráchu a budoucího přítele, který o ní všechno všecicko ví a přesto ji má rád a chce ji.Nevěděla, co na sebe. Spíš mrtvá než živá vyrazila na rande. Už tam byl. A co dál? Necháme pokračovat červenou knihovnu? Ne život není takový. Sny se do života přenést nedají.
Představoval si ji jinak. Byl tak zklamanej, kvůli PĚTI centimetrům, o které byla větší, že se to nedalo přehlédnout. I ona si ho představovala jinak. Posílala ho domů, aby se netrápil, ale ON asi v nějakém šoku vytrvale trval na tom, že nejde a s vypětím všech sil, vydržel. Teprve po icq přiznal ON barvu. ŽE NEVÍ , NEVÍ CO DÁL. Necháme je zase zamilovat? Ne život není tak jednoduchý. Odjel a od té doby začal hledat jinde. Buď si ji nechával jako aby někoho měl, kdyby to nevyšlo, ale jí nic neřekl. Začal ji lhát. A co ONA? Řekne mu to? Ne necháme ji jako klasickou hrdinku červených románů- naivní a hodnou.
ONA dělala, že nic neví. Snažila se mu i dál pomáhat. Poslouchala jeho problémy, ale už to nebylo takový. Byl náladový. Jeden den ji miloval a druhý se rozcházel. Jeden den prosil , aby zůstala na icq aspoň a druhý den vrčel. Tak to trvalo do jejich narozenin. Co na to ON? Necháme život zrůžovět. Ano popřál jí, dal ji novou naději a prezentací řekl všechno, co ona chtěla slyšet a Ona se zase vznášela. A ON těžko říct. Možná, že byl tehdy zrovna sám. Možná, že svá slova nemyslel tak, jak je ona pochopila. Ale pak to zas bylo chvíli hezký . A dál? Už to skončíme? Čtenář je už unaven? Ještě budeme chvilku pokračovat.ONA jela na prázdniny a ON? On jakoby váhal. Chvili se zdálo, že chce jet s ní. Chvíli, že si vymýšlí. Necháme ji odjet samotnou.
ONA odjela sama s tím, že od něho měla pozvání na prázdniny na měsíc a nebo aspoň na týden.Chodila po městě a kupovala si nové oblečení, aby se mu líbila. Koupila i nové pyžamo- no pyžamo kraťásky a tílečko. Ale on začal být divný. A když se vrátila z prázdnin, tak byl zlej. Nechápala , co se děje. On nic neřekl. Psal si s ní a chtěl jeho fotku, na které vypadá dobře. Věděla, že si píše vedle v okně s někým, že hledá lepší, ale pomohla mu.
Ŕíkal, že jde do práce. Vzal si na sebe nové oblečení a jestli prý chce ONA fotku. Tušila, že se nefotí pro ni. Tušila, že někam jde, Ale už nežárlila. To ji on už odnaučil. Pochválila mu oblečení a popřála hezký večer a on šel. Už to skončíme? Tak ano.
ONA se mu vecpala do jeho města. On evidentně bez zájmu. Z týdne byl nakonec den , ale abychom byli objektivní do toho zasáhli i rodiče. Do délky pobytu.Chtěl se rozejít na úrovni a tak ji k sobě pozval. Co ONA? Má to vzdát hned,? Nebo má ještě zkusit bojovat?
ONA je bojovnice. Nevzdává to , dokud je ještě i když malinká jiskřička naděje. Snaží se najít něco na sebe, čím by zaujala. Bílé tílko BEZ. Neprošlo u matky. Nakonec vylovila něco neutrálního s tím, že když se má rozcházet, tak ho nebude provokovat. Nespala . Nemohla. Jela poprvé a možná i naposledy za klukem. Byla v jeho městě poprvé sama. Zmátl jí. Byl jiný než tehdy v jejím městě. Byl pozorný a milý. Usmíval se a netvářil se vůbec zklamaně ani unuděně. Změnil názor? Mám ho polechtat? Nebo je to vnucování? Leží tu a dělá, že spí. Čeká, co udělám? Michala se tehdy podle něho snažila a jemu to bylo odporný. Nechám ho. Vážně jsme tady spolu takhle poprvé a naposledy v jeho městě spolu? Nebo mu je dobře? Nic neříká, tak asi není, ale je skvělý, že se furt usmívá. Konec jedu domů. Je vysvobozen? Nebo se mu bude trochu stýskat? Už jsem doma. Není na icq. Neptá se , jak jsem dojela NO nemusí to nic znamenat.
A pak? Pak série protichůdných reakcí. Já Tě tady chci , ale nemám čas. Myslel jsem, že když objednám 2 pizzy , že tu budeš. Ty vážně chceš, abych za Tebou přijela, tak zítra můžu. Ne nejezdi. To nejde. Někdo tu je. KONEC? Ano čtenář se už dočká.
Pak přišlo 14 dnů, kdy se on vymlouval na práci a utíkal od ní. Začal psát a nevěděl co. Tak chodil spát v 10 nebo pracoval furt a furt a furt. A pak našel odvahu. Řekl jí to. ONA?
Měla by se zachovat jako románová hrdinka. Ale tohle je holka z masa a kosti. I když to čekala, tak najednou nechápala, jak se k ní ON chová. Byl nekompromisní, nic už neskrýval. Nabízel jí icq psaní, když bude mít On čas a nebude v práci nebo někde se slečnou. Možná, že to tak nemyslel,. Možná, že to ONA špatně pochopila. Neviděla některá písmenka, věty a slova. Odešla. Odešla přemýšlet.
Co udělá? Má bojovat? Má to ještě cenu? Má vyčítat? Má brečet? Má čekat? Má být icq kámoš? Napsala mu že neví, co udělá. A Přemýšlela dál. Co by měla udělat?
Asi to udělala nejlíp, jak mohla. ON už má rád jinou a k ní ho vážou jen výčitky svědomí. Je to hodnej a citlivej člověk. Ví, že jí ublížil a tak je ochotnej si s ní dál psát. Ale ONA ví, že tím psaním, by spolu byli dál v kontaktu. Pustila ho. Nechodí nikam na icq ani na chat, kde by ho mohla potkat. Nechodí ani na jiný icq. Má HO ráda a přeje mu, aby byl šťastnej a zároveň závidí té slečně, že s ním může být. Tak co říkáte? Udělala to dobře? Jí tedy rozhodně dobře není. Touží po tom, aby se vrátily staré časy a aby tam bylo ahooooooooooooooooj , já jsem za Tebou přišel. Ale na to musí být 2. Takže KONEC

Reklamy

22. srpna 2008 v 23:52
Ahojky...omlouvám se, že nemám žádný článek o reklamách...nějak se na něj zapomněla :-))
Takže tímto vám chci říct, že reklamky klidně pište, budu jen RÁÁÁÁDA!!!


5 nejhranějších songů v českých rádiích

22. srpna 2008 v 23:29 videa z youtubu
1. místo...Morandi-Angels
2.místo...Enrique Iglesias - Can You Hear Me
3.místo...September - Cry for you
4.místo...Laurent Wolf - No Stress
5.místo...Leona Lewis-Denial


Super písničky..sice starší, ale pořád mě baví

21. srpna 2008 v 23:51 videa z youtubu
To be with you
What´s up
All i have to do is dream
Wherever whenever
It must have been love
I don´t wanna miss a thing
František
Goldfinger- 99 Red balloons
eddie rambeau - concrete & clay - 50s 60s music
Leona Lewis - Footprints In The Sand

info

21. srpna 2008 v 23:31 Vše o retrívrech a psech obecně
Zlatý retrívr je plemeno psů vyšlechtěné ve Velké Británii a řazené mezi retrívry. Zlatý retrívr je obecně klidný, přátelský a vyhledávající společnost lidí a jiných psů pro své rozpustilé hry, které ho baví v každém věku. Má dobré plavecké schopnosti a hustou nepromokavou srst, což je plně využito při lovu kachen či jiného vodního ptactva. Jedná se o psa, který se vyznačuje velkou ochotou pomáhat lidem, a proto se také využívá jako canisterapeutický a asistenční pes.
Jedná se o středně velkého loveckého psa, jehož tělo je vyvážené a souměrné. Má dostatečně hluboký hrudník pro srdce a plíce, rovné přední končetiny, svalnaté zadní končetiny a silný ocas. Tlapky jsou okrouhlé "kočičí". Krok má volný a dlouhý, bez náznaku kolísání.
Jeho dobrosrdečný výraz tvoří široká lebka a kulaté hnědé oči s nepříliš dlouhým čenichem. Čenich je černý, ale ke stáří nebo při dlouhé zimě mění barvu na růžovou. Uši, kterými dokresluje výraz inteligentního a chápavého psa, má svěšené a posazené ve výšce očí. Srst je hladká nebo zvlněná s nepromokavou podsadou. Zbarvení srsti se pohybuje od krémové až po zlatavě rudou. Na evropských výstavách se upřednostňují světle zlatě a krémově zbarvení psi, nesmějí mít červené ani mahagonové zbarvení. V USA se upřednostňují syté a leskle zlaté až zlatě rudé zbarvení srsti.
Svou aktivitou jsou předurčeni pro spoustu činností. Stále jsou bráni na lov jako přinašeči, protože jsou ochotni najít mrtvou nebo raněnou zvěř a nesníst ji. Ale zároveň jsou vhodnými domácími mazlíčky.
Mají vyrovnanou povahu, a tak se používají jako terapeutičtí či asistenční psi. Při těchto činnostech bývají nejšťastnější, protože jejich charakteristickými vlastnosti jsou kladný vztah k lidem a ochota pomáhat jim. Zlatí retrívři se také používají jako hledači drog. Účastní se různých soutěží jako agility, flyball, dog trekking, coursingu, výstav a dalších.
Pro svou velikost mají sklon k dysplazii kyčelních kloubů, nadváze, zánětům střev a očí. Ve stáří často přicházejí o sluch.

Zoufalé manželky

21. srpna 2008 v 23:27 Zoufalé manželky
Nic není tak horké, jak se uvaří. Své o tom vědí hlavní hrdinky amerického komediálního seriálu Zoufalé manželky. S kamarádkami Susan, Lynette, Bree, Gabrielle a Edie můžeme každé pondělí prožívat jejich příhody.
Pětice kamarádek žije se svými rodinami a přáteli na Wisteria Lane. Opět se setkáme se Susan Mayerovou, rozvedenou osamělou matkou, která má potíže s hledáním toho pravého. Lépe na tom není ani Bree Van De Kampová, upjatá puntičkářka s nadměrným smyslem pro pořádek, která neustále řeší neshody se svými dětmi. S potomky bojuje i Lynette Scavová, profesionální matka balancující mezi prací a rodinnými starostmi. O starostech ví své i Gabrielle Solisová. Tato bývalá modelka je velice náročná a v poslední době jí to v soukromém životě moc nevychází. Podle vlastních představ si nežije ani pátá z kamarádek Edie Brittová. Volnomyšlenkářská Edie se cítí osamělá a svým chováním od sebe okolí většinou odpuzuje.
Kamarádky z Wisteria Lane vědí, že život není jednoduchý. Vždy, když mají pocit, že už se jim začíná dobře dařit, objeví se nějaká událost, která vše změní. Zoufalé manželky jsou seriálem, u kterého si říkáme - tohle jsem zažil nebo zažila taky. Jsou ze života, podané s nadsázkou a občas i troškou černého humoru.

Zajímavosti:

 • kultovní americký seriál
 • vysílán americkou televizí ABC od roku 2004
 • seriál získal 3 Zlaté globy, 6 cen Emmy a dalších 20 ocenění a 55 nominací v anketách věnujících se televizní tvorbě

Susan Mayerová

(hraje ji Teri Hatcherová)
Za ztvárnění Susan Mayerové v Zoufalých manželkách získala herečka Teri Hatcherová v roce 2005 sošku Golden Globe Award (za nejlepší hlavní roli v televizi - muzikálu nebo komedii). V témže roce získala Screen Actors Guild Award za nejlepší ženskou herečku v komediálním seriálu. V roce 2006 byla nominována opět na cenu Zlatý globus.
Role matky samoživitelky, která hledá lásku, Teri vynesla na post jedné z nejzajímavějších komických hereček v současnosti. Je zajímavé, že role Susan byla pro Teri přirozená, protože je sama matkou samoživitelkou a žije jen s dcerou Emerson Rose.
Role Susan přinesla Teri slávu také mimo USA. V roce 2005 se stala jednou z Žen roku britského časopisu Glamour magazine. Tuto cenu ji předával Sir Elton John.
Její předchozí herecké zkušenosti zahrnují například roli supermanovské Lois Laneové (v letech 1994 - 1997) v seriálu Lois a Clark. Zahrála si také v "bondovce" Zítřek nikdy neumírá, kde ztvárnila po boku Pierce Brosnana bondgirl Paris Carverovou.
Teri je známá také jako autorka knih a podporovatelka organizace, která pomáhá adolescentním obětem zneužívání. Podporuje také Pochody AIDS po Los Angeles a New Yorku a boj proti rakovině.

Lynette Scavová

(hraje ji Felicity Huffmanová)
Felicity Huffmanová vyrostla ve výjimečnou herečku schopnou ztvárnit jak dramatické, tak i komediální role. Role Lynette ji vynesla v roce 2005 cenu Award for Outstanding Performance v komediálních seriálech a v témže roce byla také nominována na cenu Emmy za nejlepší herečku komediálních seriálů.
Zahrála si v mnoha filmech (mezi jinými v Raising Helen, Christmas with the Cranks). Hrála také v seriálu Právo a pořádek, Akta X, Lidský faktor, Nemocnice Chicago Hope a v dalších.
Felicity je zakládajícím členem Atlantské divadelní společnosti, kde také hraje. Žije s manželem (hercem a režisérem) Williamem H. Macym a jejich dvěma dcerami v Los Angeles.

Bree Van De Kampová

(hraje ji Marcia Crossová)
Marcia Crossová byla v roce 2005 a 2006 nominována na Zlatý globus v kategorii nejlepší herečka. V roce 2005 byla také nominována na cenu Emmy za nejlepší herečku v kategorii komediální seriál.
Ještě před rolí v Zoufalých manželkách hrála Marcia roli doktorky Lindy Abbottové v seriálu Everwood. Je známá také jako doktorka Kimberly Shawová ze seriálového hitu Melrose Place. Původně byla do tohoto seriálu najata jako epizodní herečka. Producenti byli Marciou ale tak nadšeni, že s ní chtěli spolupracovat dál.
Přestože je úspěšnou herečkou, věnuje se Marcia také vzdělávání. Získala Masters Degree v oboru psychologie, bydlí v Los Angeles.

Gabrielle Solisová

(hraje ji Eva Longoria)
Eva je pravidelně řazena mezi 50 nejkrásnějších lidí světa. V roce 2005 byla zvolena nejvíc sexy ženou světa. Časopis Variety ji zvolil tváří roku, časopis Rolling Stones zařadil mezi osobnosti roku. Mimo jiné se Eva stala tváří kosmetické společnosti L´Oréal.
Eva je nejmladší ze čtyř sester a vyrostla na ranči v Corpus Christi v Texasu. Poté co dokončila vysokou školu, zúčastnila se soutěže talentů a dostala se do Los Angeles. Hrála vedlejší role, mimo jiné v Beverly Hills 902 10 a Mladí a neklidní.
Eva žije v Los Angeles. Je tiskovou mluvčí organizace Padres Contra El Cancer, která pomáhá Latinoameričanům v boji s rakovinou. V době volného času tancuje salsu, vaří a čte knihy o Latinoameričanech.

Edie Brittová

(hraje ji Nicollette Sheridanová)
Nicollette se narodila v Anglii a je dobře známá jak v Londýně, tak i v Los Angeles. V Zoufalých manželkách si Nicollette zahrála roli Edie Brittové, rozvedené a trochu protivné obyvatelky Wistera Lane.

Ber nebo neber

21. srpna 2008 v 23:25 Ber nebo neber
Pořad byl a stále je s velkým úspěchem vysílán ve více než 27 zemích světa, například v Albánii, Argentině, Austrálii, Belgii, Bulharsku, Chile, Francii, Německu, Indii, Itálii, Izraeli, Maďarsku, Mexiku, Nizozemí, Polsku, Rumunsku, Rusku, Spojených státech amerických a Kanadě, na Středním východě, ve Španělsku, Švédsku, Švýcarsku, Thajsku, Tunisu, Turecku, USA a také na Slovensku.
Českou verzi formátu pod názvem - Ber nebo neber" moderuje Pavel Zuna. V napínavé soutěži, jež dosud na českém televizním trhu chyběla a je hrou nervů, kombinací odhadu soutěžícího, jeho schopností správně se rozhodnout a určit okamžik, kdy se vyplatí riskovat, může hráč vyhrát až 5 milionů korun. A může také odejít pouze s jednou korunou českou.
To vše nikoli díky encyklopedickým znalostem, ty nejsou principem pořadu. To vše jen díky štěstí a umění ve správný čas správně zariskovat. 26 krásných dívek, 26 kufříků, ve kterém z nich se objeví výhra? Na tuto otázku získá divák pořadu Ber nebo neber odpověď znovu a znovu každý týden v napínavé show plné napětí, adrenalinu, emocí, a potenciálních velkých výher.

5 proti 5

21. srpna 2008 v 23:23 5 proti 5
V soutěži proti sobě stojí dvě pětičlenné rodiny jako týmy (tvoří je většinou rodiče, jejich potomci, sourozenci, sestřenice, tety, strýcové apod.). Soutěž je členěna na jednotlivá kola. Během finálového kola bojují rodiny o výhru 50 000 Kč a o možnost zúčastnit se soutěže v dalším dílu pořadu. Pokud se jim to podaří pětkrát za sebou, mají možnost získat v 5. díle speciální výhru ve výši až 300 000 Kč.
 • Základním úkolem týmů je uhodnout nejčastější odpovědi na otázku dopředu položenou stovce náhodně vybraných a pro tuto soutěž dotazovaných osob. Jedná se o otázky typu: "Jmenujte nejčastější domácí zvíře", "Jmenujte to, co žena dělá nerada před svým přítelem" či "Jmenujte věc, kterou muž koupí, než jde na schůzku se ženou" apod.
 • Systém soutěže je propracován do nejmenších detailů a dává divákovi možnost sledovat nejen napínavou soutěž, ale i dobrou zábavu. Pro vlastní soutěžící potom skýtá možnost v každém okamžiku zvrátit vývoj celé hry a strhnout vítězství na svou stranu.

Nic než pravda

21. srpna 2008 v 23:22 Nic než pravda
Nic než pravda je psychologická soutěž pro odvážné, kteří, pokud chtějí vyhrát zajímavý finanční obnos, nesmějí lhát.
Mají za úkol zodpovědět až 21 otázek, z nichž každá pravdivě zodpovězená zvyšuje možnost výhry. Otázky postupně nabírají na dynamice. Ze zpočátku naprosto obyčejných se stávají postupně více a více osobnější; vždy záleží jen na úvaze soutěžícího, zda otázku zodpoví a bude pokračovat ve hře.
Soutěžící procházejí v první fázi "výslechem" na detektoru lži, při kterém odpovídají na cca 60 -100 otázek. Jejich odpovědi ANO - NE jsou zaznamenány a vyhodnocovány polygrafem (detektorem lži), výsledky se dozvědí až při natáčení hry.
Ve druhé fázi probíhá samotné natáčení hry ve studiu, kde soutěžící odpovídají před nejbližšími příbuznými a za účasti kamer na výběr otázek, kterými prošli již v první fázi.
"Celá soutěž se odehrává ve studiu s početným publikem, před kterým sedí nejbližší příbuzní a také přátelé a známí, tzv. patroni. V centru scény sedí moderátor a soutěžící. Sedí naproti sobě v křeslech, neschovávají se za žádný stolek, ale naopak jsou před publikem zcela odhaleni," říká projektová vedoucí Romana Baborová.
 • V každé fázi hry může soutěžící skončit a odejít s již dosaženou výhrou. Pokud se však rozhodne riskovat a jít dál, pak když odpoví nepravdivě, soutěž pro něj končí bez výhry. Neexistují zde tzv. záchytné body.
 • Soutěžící může kdykoli v průběhu soutěže svou účast v soutěži ukončit za předpokladu, že dosud nevyslechl následující otázku. V takovém případě má nárok na vyplacení částky přiřazené k poslednímu kolu soutěže, které kompletně úspěšně dokončil.
 • Příbuzní a blízcí lidé soutěžícího - patroni - mají k dispozici tlačítko, kterým mohou anulovat položenou otázku, na kterou nechtějí z jakéhokoli důvodu znát odpověď. To však ovšem jen v případě, dokud na ni ještě nezazněla odpověď. Moderátor následně položí další otázku. Tuto možnost mají jen jednou po celou dobu trvání soutěže, kromě posledního šestého kola.
 • Český název: Nic než pravda
 • Originál: Moment of Truth
 • Premiéra: 25. 8. 2008
 • Nejvyšší výhra: 5 000 000 Kč
 • Vysílací čas: po 21. hodině
 • Periodicita: týdeník
 • Stopáž: 50 minut
 • Vysílána ve 26 zemích světa, např. Kolumbie, Amerika, Německo, Švédsko, Anglie, Španělsko, Rumunsko, Maďarsko, Ekvádor, Itálie
 • Majitel licence: ShineReveille

Pošta pro tebe

21. srpna 2008 v 23:17 Pošta pro tebe

Nečekaná setkání, usmíření po letech, nalezení dávné lásky, splnění tajných přání a snů. To vše před zraky diváků, kteří se stávají svědky opravdových emocí. Uvádí Ester Janečková. Režie I. Chaun

Kliknutím na obrázek zavřete okno
Kliknutím na obrázek zavřete okno
Pokud chcete vědět víc, také se do pořadu přihlásit nebo pomoci pošťákovi ve hledání...navštivte oficiální stránky http://www.ceskatelevize.cz/program/detail.php?nzv=Po%9Ata+pro+tebe

Hádej, kdo jsem

21. srpna 2008 v 23:14 Hádej, kdo jsem

Show plná humoru, zábavy a nečekaných odhalení.

Pravidla pořadu jsou velmi jednoduchá. Čtveřice "hadačů" Martin Zounar, Alice Bendová, Dana Morávková a Bohumil Klepl, se snaží uhádnout povolání hostů popřípadě jméno záhadné celebrity.
Díky pořadu Hádej, kdo jsem! bude Petr Vondráček v užším kontaktu se svými hereckými kolegy ze seriálu Velmi křehké vztahy.
Zábavnou složku tvoří dialogy mezi čtyřmi hádajícími povolání a také mezi nimi a moderátorem celé show. Ta se skládá ze čtyř kol, ve třech se hádá povolání neznámých hostů, ve čtvrtém pak jméno hledané celebrity.
Naše čtveřice poté pokládá otázky, na které se musí dát jednoznačně odpovědět ano nebo ne. Hra v kole končí, pokud odpoví host celkem desetkrát "ne" nebo pokud vyprší časový limit. Vyhraje-li host, obdrží cenu a certifikát o tom, že zvítězil nad naším panelem se čtyřmi stálými celebritami. Pokud vyhraje host, má právo vyprávět zajímavou historku, týkající se jeho profese.
V kole se známým hostem jsou hádající čtveřici zavázány oči a hádají pouze na základě otázek,na které odpovídá místo hosta moderátor. Otázky jsou pokládány čtveřicí postupně, vždy každý jednu. Ten, kdo se pokusí uhádnout jméno a pak se netrefí, nesmí se už ptát dál a ze hry vypadává.

Jste to, co jíte

21. srpna 2008 v 23:11 Jste to, co jíte
A přichází další reality show o hubnutí. TV Prima ji uvede již na podzim. Již první dvě řady byly velmi úspěšné, a proto se televize Prima rozhodla na podzim na diváky zaútočit třetí serií.
Princip pořadu je jednoduchý:
katerina
Obézní soutěžící se snaží za 2 týdny zhubnout pomocí rad doktorky Kateřiny Cajthamlové. Ta je opravdu svéráznou účastnicí pořadu. Mnohé její tvrdé zákazy soutěžící nevydrží a potajnu se v nepřítomnosti kamer nacpou. To ale paní doktorka vždy odhalí pohledem do odpadkového koše, popelnic - a když tam najde nějaký obal od potraviny s pár procenty tuku je zle :-D
Do pořadu se přuhlašují ti, kteří vyzkoušeli nejrůznější diety, ale hubnutí ne a ne přijít. V pořadu se můžete dozvědět, jak i vy můžete zdravě a bez námahy zhubnout a cítit se lépe - takový je pořad Jste to co jíte Jako odměna soutěžícím je snížení váhy, zdravý jídelníček a radost ze zhozených kilogramů.
Na nejrůznější momenty hubnutí, rady na zdravý jídelníček, slzy, ale i boj na o přežití se můžete těšit už od září na TV prima