Narodili jsme se jako originál, tak neumírejme jako něčí kopie...

Gilmorova děvčata ( Gilmore girls)

21. srpna 2008 v 8:58 |  seriály
Seriál svým humorem i citovým nábojem dokáže oslovit všechny generace - jeho tématem jsou totiž přátelství, rodina a pevná pouta mezi lidmi.
Dvaatřicetiletá Lorelai Gilmoreová (Lauren Grahamová) se už několikrát v životě spálila a teď se snaží co nejlépe postarat o svou šestnáctiletou dceru Rory (Alexis Bledelová). Nechce ji však uvazovat na příliš krátký řetěz. Není mezi nimi jen vztah matky a dcery, jsou to také ty nejlepší přítelkyně a lidé je často považují za sestry.
Když Lorelai otěhotněla, bylo jí právě tolik jako je dnes Rory. Čekalo ji těžké rozhodnutí - byla totiž sama a nevěděla, zda dokáže
dítě vychovávat. Plná odvahy a vzdoru se rozhodla si dceru nechat, ale musela utéct z domova. Tím vrazila klín mezi sebe a své staromódní, bohaté rodiče - tvrdohlavou a přísnou Emily (Kelly Bishop) a Richarda (Edward Herrmann).
Rory se svou nejlepší kamarádkou Lane Kim (Keiko Agena) jsou premiantkami místní střední školy, ale vše se změní, když je Rory přijata do prestižní školy, která ji má připravit ke studiu na universitě. Lorelai je na svou dceru velmi pyšná a nadšeně ji podporuje. Škola však stojí hodně peněz a tak Lorelai, i když se dokázala poprat se životem a vybudovat si úspěšnou kariéru manažerky útulného historického hotýlku - musí spolknout svou hrdost a požádat rodiče o výpomoc. Tak se babička s dědečkem znovu stanou součástí života své dcery a vnučky, dvou nejbližších lidí, kteří pro ně byli již zdánlivě ztraceni.
Lorelainou nejbližší spolupracovnicí je nemotorná Sookie, jinak ale geniální kuchařka. Lorelai se snaží hodně šetřit, aby si mohla jednou otevřít vlastní penzión. Musí se také vypořádávat s nadutou jízlivostí správce hotelu Francouze Michela a odolávat milostným nájezdům pohledného majitele místní
kavárny a tak trochu podivína Luka, který nevynechá jedinou příležitost, aby Lorelai obdařil svým šarmantním úsměvem a šálkem výborné kávy. Další výraznou postavou je místní učitelka tance a společenská reportérka slečna Patty.
hrají: Lauren Grahamová - Lorelai Gilmoreová
Alexis Bledelová - Rory Gilmoreová
Melissa McCarthyová - Sookie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Burberry Shoulder Bags Burberry Shoulder Bags | E-mail | Web | 19. července 2011 v 5:52 | Reagovat

This post contained much socials informations and you can get much from this.It is worth reading.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama