Narodili jsme se jako originál, tak neumírejme jako něčí kopie...

Hill-životopis

18. srpna 2008 v 22:23 | já |  Hilary Duff

Hilary Duff se narodila 28. září 1987 v Houstonu v USA. Jejími rodiči jsou podnikatel Bob Eduard Duff a Susan Colleen Duff. Hilary má starší sestru Haylie, která se rovněž věnuje herectví. Obě sestry se v dětství zúčastnily baletu Louskáček, ale více je lákalo profesionální herectví. Aby měly větší příležitost uplatnit se, přestěhovaly se i s jejich matkou do Kalifornie.

V roce 1997 si zahrála ve filmu Pravé ženy, ale zlom v její kariéře nastal o rok později, když si zahrála malou čarodějku Wendy ve filmu Casper a Wendy. Pak se začaly nabídky jen hrnout. Ještě v roce 1998 se objevila ve filmu Podoby lásky po boku Angeliny Jolie. V roce 1999 si zahrála v romantickém filmu Sběratel duší. V roce 2000 si dala pauzu a nenatočila žádný film. V roce 2001 si zahrála v poměrně úspěšné komedii Slez ze stromu, ale stále čekala, kdy opět dostane nějakou hlavní roli. Její přání bylo naplněno roku 2002, kdy byla vybrána do filmu Kadetka Kelly, kde musí přes svůj popud podstoupit disciplinární a tréninkový výcvik ve vojenské základně. Další rok si zahrála po boku Frankieho Munice ve filmu Agent Cody Banks. V roce 2003 si zahrála hlavní roli ve filmu Italské prázdniny, kde hraje Lizzie, dívku, která jede na školní výlet do Itálie, kde se zamiluje do populárního italského zpěváka Paola, on si ji splete se svou bývalou přítelkyní a z Lizzie se stává mezinárodní hvězda. Hilary o tomto filmu říká, že je její nejoblíbenější. Rok 2004 byl pro Hilary velmi úspěšný. Nejprve si zahrála jedno z osmi dětí sportovního trenéra Toma Bakera v komedii Dvanáct do tuctu. A pak přisla megaúspěšná Moderní popelka. Tato romantická komedie měla velký úspěch, i když za ni Hilary dostala Zlatou malinu - cenu za nejhorší herecký výkon roku. Tu samou cenu dostala i za roli ve filmu Nikdy to nevzdávej!, kde si zahrála dívku, jejímž snem je stát se zpěvačkou. V roce 2005 došlo na druhý díl filmu Dvanáct do tuctu, kde Hilary jede se svou početnou rodinkou na nezapomenutelnou letní dovolenou. Ve steném roce natočila i romantickou komedii Pan Božský, ve které jako Holly pomáhá své matce, která prochází partnerskou krizí a vymyslí dokonalý plán s imaginárním ctitelem, do jehož role dosadí pohledného strýčka své kamarádky. Jen ale aby Hollyina matka nepropásla toho svého opravdového pana božského. V roce 2006 si spolu se svou sestrou zahrála bohatou, mladou a krásnou dědičku kosmetické firmy. V letošním roce natočila film War.Inc, jehož děj zasazen do blízké budoucnosti do fiktivního státu v Asii a právě probíhá natáčení dramatu Safety Glass.

Hilary je i úspěšnou zpěvačkou. V roce 2002 jí vyšlo album Santa Claus Lane a nazpívala i některé písně na soundtrack k filmu Italské prázdniny. V roce 2003 vyšlo o něco úspěšnější album Metamorphosis. Následující rok album s příznačným názvem Hilary Duff, roku 2005 album Most Wanted a předloni album 4 ever. Minulý rok se na trh dostalo album Dignity, kde byly nejúspěšnějšími písněmi With Love a Stranger.

Hilary je i úspěšnou podnikatelkou a návrhářkou. Na jejích oficiálních internetových stránkách http://www.hilaryduff.com/ je možno zakoupit si oblečení z kolekce Stuff by Hilary Duff, pod kterou Hilary navrhuje oblečení nejen pro teenagery ale i panenky Barbie. Dále si můžete zakoupit parfémy s názvy With Love a Wrapped With Love, šperky, boty i ložní oblečení.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama