Narodili jsme se jako originál, tak neumírejme jako něčí kopie...

Irena-životopis

21. srpna 2008 v 10:20 |  Irena Máchová
Životopis jsem bohužel nenašla, tak aspoň něco málo o ní....Povolání: herečka
Věk: 26
Datum narození: 5. 09. 1981
Místo narození: Praha Znamení: Panna
Půvabnou herečku Irenu Máchovou (27) diváci poprvé zaznamenali jako nejmladší reportérku Přílohy Denních listů Lindu v seriálu z novinářského prostředí, Redakce (2004), který televize Nova v prázdninové okurkové sezoně znovu nasadila do vysílání.
"Mám ráda seriály. Především ty staré české, jako je Nemocnice na kraji města, Chalupáři nebo Cirkus Humberto. Nepohrdnu však ani těmi novějšími, takže je nasnadě, že obcházím castingy, abych si také v nějakém zahrála," usmívá se herečka, která dostala nabídku na hraní v seriálu Redakce ještě během studií na DAMU.
"Byla to náhoda, že si mě režisér všiml během jednoho studentského představení a oslovil mě, abych přišla na konkurz. Moje nadšení nebralo koncí, protože jsem si mohla vyzkoušet všechny ty herecké fígle a poučky ze školy v reálu. Navíc to pro mě, jako pro studentku, byla vítaná finanční injekce," připouští s tím, že jí pak nepěkně překvapilo, když seriál kvůli nízké sledovanosi ze dne na den skončil a ona tak zůstala bez příjmů.
"Poučila jsem se z toho, že herecká práce je nestálá. Člověk nikdy neví, jestli domů přinese výplatu a bude mít z čeho zaplatit složenky. Proto jsem se rozhodla pouze na hraní nespoléhat a pokud mi čas dovolí, obsluhuju za barem jako servírka," vysvětluje Máchová, která se práce rozhodně neštítí. Jednu dobu se dokonce živila jako modelka.
"Jsem ráda, že jsem měla možnost poznat, co obnáší práce modelky, že to není jen pozlátko, peníze, cestování, krásné šaty a titulní strany magazínů. Za modelingem je především tvrdá dřina, což už málokdo tuší. Jsou to především vynervované dívky, které se celé roky pořádně nenajedly a kručí jim v břiše, což přehlušují stovkami vykouřených cigaret. Vládne obrovská řevnivost a pak, když už dostanou práci, musí neúnavně celé hodiny pózovat s úsměvem na rtech, v zimě nebo ve slunečním žáru," boří mýty o lukrativní práci modelek s tím, že na druhou stranu se podívala do světa, naučila jazyk a vydělala slušné peníze, takže si nemá na co stěžovat.
Kromě seriálu Redakce se ještě objevila v seriálu Letiště (2006), kde si zahrála potvoru, která bez skurpulí přebrala kamarádce kluka, kterého hrál Vojta Dyk. "V případě Letiště mě oslovila castingová agentura, jestli bych o roli neměla zájem, že se jedná jen o několik natáčecích dnů. Nakonec se moje postava rozrostla, z čehož jsem měla radost, protože sehrát náruživou sexistickou alkoholičku bylo vážně lahůdka," pochvaluje si herečka, která se během své krátké herecké kariéry stačila již také před kamerou svléknout.
Bylo to ve filmu Panic je nanic (2006), kde byla obsazena do role zpěvačky Lucky. "Byl to vážně zvláštní pocit stát před režisérem a kameramanem kompletně nahá. Že budu mít nahou scénu jsem se vtipně dozvěděla až při podpisu smlouvy, lišák režisér mi to předtím zatajil," říká herečka, která po této zkušenosti prohlašuje, že by se už nebála pózovat ani pro Playboy.
"Musela jsem se zakousnout do hraní a přesvědčit samu sebe, že oba dva již nahou ženskou určitě viděli. Nakonec to natočili opravdu decentně, takže se není za co stydět. Myslím si, že teď už by mě nepřekvapilo ani focení pro Playboy," dává se všanc pohledná herečka, která je vycvičená z modelingu, takže by si jistě ostudu neutrhla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama