Narodili jsme se jako originál, tak neumírejme jako něčí kopie...

On je žena!

21. srpna 2008 v 9:09 |  seriály
Autor scénáře Jan Eisner příběh opřel o deset hlavních postav. Dvojroli má Ivana Chýlková jako Zina Maxová alias Zoran Zahálka, přezdívaný Zorro. A Pavel Řezníček, který hraje dvojčata Břéťu Rybníka i Martina Kabáta. (Vysvětlení různých příjmení: Kabát je umělecký pseudonym. Martin Kabát je totiž šéfredaktor bulvárního deníku Tajfun.)
Děj všech dílů seriálu je rozehrán mezi bytem a domem, v němž bydlí Zina s dcerou Erikou, praštěná kamarádka Ziny - recesistka Agáta, manželé Šubákovi, a budovou komerční televize H2O, kde pracují Zinina dcera Erika jako vedoucí vydání v redakci zpravodajství, Kaprálek, řečený Kapr, její šéf a Břéťa Rybník, Leo a Sabina, moderátoři. Ve vyprávění má své místo i noblesní restaurace Harmonia.
Nápad, který celý seriál rozhýbe, přinese Agáta. Herečka Zina přišla v divadle i o poslední roli, kterou měla v představení pro děti, a zároveň v redakci zpravodajství vyhlásili konkurz na moderátora Večerních novin, protože moderátor Rybník emigroval na ostrov Shimboo. Agáta je z těch, kteří si umí dát dvě a dvě dohromady.
Pánský obličej, který Zině nalíčí, a Zinin herecký talent k tomu je tak přesvědčivý, že Zina alias Zoran Zahálka bez nejmenšího kiksu nastartuje kariéru moderátora. Agáta se cítí odstrčená a Zina ji vezme do TV H2O jako svou osobní maskérku. To Agáta chtěla, dostat se do centra dění.
Zinina nová identita pořádně zamíchá zaběhanými vztahy. Uchovat Zininu proměnu v tajnosti před babičkou Žofií a dcerou Erikou se dlouho nepodaří. Pochopitelně, obě jsou vnímavé, ale mají i tolik pudu sebezáchovy, aby pochopily, že prozrazení by znamenalo i pro ně katastrofu. A hrají hru, která změní skoro všechno spolu se Zinou. Erika je přistižena s vlastní matkou Zoranem a musejí začít předstírat, že jsou milenci. Moderátor Leo Rohan se cítí být Zahálkou intenzivně přitahován.
Nedokáže si to vysvětlit, protože doposud se svou orientací neměl problémy. Sabina nerozumí tomu, proč k ní Leo v citech ochladl. Toho využije Kaprálek, kterému se u Sabiny otvírají nečekané možnosti.
Žárlivostí je zmítán i Štefan Šubák, který svou "múzu" Zinu sice platonicky, ale o to vytrvaleji miluje. A jeho žena Danuše mu pochopitelně vehementně zakazuje k Zině a Erice chodit spravovat domácí spotřebiče. Zejména teď, když v jejím bytě bydlí pan Zahálka, to ztrácí smysl.
Všechno to popletené lidské hemžení se snaží vyfotit a rozplést paparazzi Žluva z bulváru Tajfun. Chce odevzdat svému šéfredaktorovi Kabátovi prvotřídní práci, kompromitující úlovky. Díky jeho fotografiím se Kabát potká s Erikou. A zamiluje se. Jenže Erika si není nikdy jistá, se kterým z dvojčat právě mluví, jestli s Břéťou nebo s Martinem. Až když Kabát z lásky opustí Erikou opovrhované bulvární noviny, zdá se, že Erika uvěřila, že to s láskou k ní myslí vážně.
Ale nejen Erika se zamilovala. I její matka podléhá Leovi. Jenže jako Zahálka? To přece nejde. Tak Agáta vymyslí Zinu, sestru Zorana. Leo se uklidní, že s ním je všechno ok a vztah ke krásné Zině konečně může propuknout ve vší intenzitě.
hrají: ZINA MAXOVÁ (IVANA CHÝLKOVÁ) , ŽOFIE (JIŘINA BOHDALOVÁ) ,ERIKA (HANA VAGNEROVÁ),MARTIN KABÁT (PAVEL ŘEZNÍČEK),DANUŠE ŠUBÁKOVÁ (NAĎA KONVALINKOVÁ),ŠTEFAN ŠUBÁK (JAN KRAUS),LEO (MARTIN STROPNICKÝ), RICHARD KAPRÁLEK (PAVEL ZEDNÍČEK)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama