Narodili jsme se jako originál, tak neumírejme jako něčí kopie...

Pat-životopis

20. srpna 2008 v 23:47 |  Patricie Solaříková
Povolání: Herečka
Věk: 19
Datum narození: 19. 12. 1988
Místo narození: Praha
Znamení: Střelec
V televizním a filmovém světě se Patricie Solařiková pohybuje od svých devíti let, kdy vyhrála konkurz v ČT na moderování pořadu pro děti Návštěvy paní Hudby. Oba rodiče byli tehdy televizními produkčními, takže jí start před kamerou díky svým zkušenostem trochu usnadnili. Patricii natáčení moc bavilo, a proto ji maminka začala přihlašovat na další konkurzy, především na účinkování v zahraničních reklamách, aby neměla problémy s absencemi ve škole a nebyla u nás příliš okoukaná. Když jí bylo dvanáct let, získala roli v Ranči U Zelené sedmi, k níž později přibyly i role v Zakleté třináctce, Smetanovém světě a v Ulici.

Přestože je Patricie Solařiková před kamerou jako doma, dodnes trpí trémou. Navíc si uvědomuje, že herectví zřejmě není nejperspektivnější povolání, a tak místo na konzervatoř zamířila na střední technickou školu, obor management obchodu a služeb. V případě dalšího vzdělávání na vysoké škole je nyní trochu na vážkách. Ráda by si ještě více prohloubila znalosti v oboru, který právě studuje, ale láká ji také režie nebo produkce na FAMU.

Když má čas a nemusí se učit texty ani dohánět věci do školy, relaxuje při sportu. Baví ji jezdit na kole nebo in-linech, tenis či plavání. Občas jde také na delší procházku se svou fenkou Ritou. Ale pravidelné venčení za ni naštěstí obstarává maminka, která si Ritu zamilovala.

Patricie Solaříková řekla o postavě Terezy ze seriálu ulice:
Tereza se mi hraje skvěle, přestože nemáme takřka nic společného. Možná to bude i tím věkovým rozdílem, protože Tereza je o dva až tři roky mladší než já. Takže v určitých situacích reaguje, myslím si, ještě dost dětinsky. To se týká hlavně jejího vztahu se Štěpánem, takže se ani moc nedivím, že ho někdy už pěkně štve, i když ji má rád. Třeba jak Tereza stále prudí kvůli jeho škole a chová se tak strašně majetnicky... Přitom je to zbytečné dusno, protože je jasné, že se škole věnovat musí. Jenže na střední, a ještě ke všemu v nižších ročnících, to prostě člověk vnímá jinak... Abych pravdu řekla, tak se už docela těším na to, až Tereza konečně dospěje J.

Ale jinak mě natáčení baví. Navíc jsou tu i báječní lidé ve štábu a skvělí režiséři. Takže když mám pocit, že by něco Tereza fakt neřekla, není problém si s nimi o tom promluvit a některé dialogy ještě trochu upravit.

Také se pokaždé moc těším na svou seriálovou rodinu, která je úplně super. Moc dobře se mi třeba hrají sourozenecké obrazy s Kubou. To je vždycky strašná sranda, protože máme skvělý vztah i v reálu. To se samozřejmě přenáší na kameru, takže nyní už je to spíš o Pátě a Kubovi než Tereze a Matějovi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama