Narodili jsme se jako originál, tak neumírejme jako něčí kopie...

Redakce

21. srpna 2008 v 8:38 |  seriály
V atraktivním prostředí redakce Denních listů se divák setká s osudy deseti výrazných postav, z nichž každá je něčím výjimečná a originální. Všechny ale spojuje zaujetí pro novinařinu, které obětují značnou část osobního života.
Jejich redakce se pro ně stává přechodným domovem, kde se pracovní vztahy zajímavě proplétají s osobními vztahy a citovými vazbami. Protnutí obou dějových linií tak divákovi umožňuje sledovat v každé epizodě hned několik příběhů spojených s konkrétními postavami. Peripetie, kterým hrdinové seriálu čelí, jsou často velmi dramatické, seriál však přesto nepostrádá odlehčující prvky humoru.
V celém seriálu účinkuje deset hlavních postav, kromě nich zde ovšem rovněž figurují stovky herců ve vedlejších úlohách, stejně jako tisícovka členů komparsu. V jednotlivých dílech se navíc vyskytují hostující známé osobnosti z různých oblastí veřejného života.
Seriál Redakce natočila pro TV Nova společnost Dramedy Productions roku 2004. Seriálová licence sice patří španělské Globo Media, ovšem mýlil by se každý, kdo by Redakci považoval za pouhý překlad původní předlohy. Tuzemští scenáristé, kteří seriál vytvářeli, kladli velký důraz na to, aby všechny epizody, včetně zápletek, postav a prostředí, dokonale pasovaly k reálným poměrům v České republice.

Scénář: Marek Epstein, Martina Kinská, Jiří Vejdělek, Martin Dolenský, Tomáš Krejčí
Režie: Tomáš Krejčí, Jiří Vejdělek
hrají:
Viktor (David Matásek), Alice (Bára Kodetová), Pavel (Bořivoj Navrátil), Lubor (Milan Šteindler), Kamil (Roman Zach), Anna (Dana Batulková), Zdeněk (Michal Novotný), Linda (Irena Máchová), Klára (Pavla Ptáčková), Veronika (Zuzana Onufráková), Emílie (Zdena Hadrbolcová), Mirek (Karel Urbánek)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama