Narodili jsme se jako originál, tak neumírejme jako něčí kopie...

Terra Nostra

21. srpna 2008 v 11:06 |  Telenovely
V Brazílii na konci 19. století se odehrává příběh italských emigrantů, kteří sem přišli za prací. Najde láska Giuliany a Matea naplnění, když byli od sebe hned po příjezdu proti vlastní vůli odděleni?
Nezapomenutelná love story začíná na konci devatenáctého století, kdy se poprvé setkávají dva hlavní protagonisté ságy Mateo a Giuliana. Oba opouštějí rodnou Itálii a s celými rodinami se na zaoceánské lodi vydávají do vzdálené a neznámé Ameriky. Kruté podmínky a nelidské zacházení na brazilských kávových plantážích je mají brzy probudit z jejich snu o skvělé budoucnosti.
Mateo a Giuliana, dva snílci s nejasnou představou o vlastní budoucnosti, se potkávají ještě na lodi a okamžitě se do sebe zamilují. Jejich romance ale netrvá dlouho. Na lodi se rozšíří smrtelná infekce a mezi prvními oběťmi je i matka Giuliany. Giuliana se ještě neprobrala z prvotního šoku a dozvídá se další strašnou novinu: Mateo, jediný člověk, který jí zůstal, se rovněž nakazil nebezpečnou nemocí. Dívka tráví dlouhé dny a noci u lůžka nemocného a modlí se za jeho uzdravení. Jeho stav se jakoby zázrakem začne zlepšovat, až se nakonec skutečně uzdraví. Milenci tráví vášnivou noc pod noční hvězdnou oblohou a slibují si navždy zůstat spolu…
Osud je však často velice krutý. Hned po vylodění se všechno mění. Giulianu si odvádí přítel jejího otce z dětství Francesco, který v Brazílii přišel k velkému jmění a nyní se těší všeobecné úctě. Jak se však k mladé italské emigrantce zachová jeho brazilská žena Janete? Od prvního okamžiku ji považuje za svou služku a přiděluje jí tu nejhorší práci v domě. Navíc Giuliana musí čelit neustálým návrhům mladého Marca Antonia, jediného syna Francesca a Janete a nenapravitelného záletníka. Situace se ještě zhorší, když se Giuliana dozvídá, že je těhotná se svým milým z lodi. Marco, který doposud žil zhýralým životem bohéma, slibuje, že oplátkou za sňatek s překrásnou Italkou převezme za dítě zodpovědnost. Giuliana ale nepřestává toužit po Mateovi, který musel odejít kamsi do vnitrozemí na kakaové plantáže.
Jakmile se Mateo ocitne na farmě zámožného Gumercinda, vzbudí pozornost jeho dvou okouzlujících dcer Rosany a Angeliky. Smělejší Rosana si vymyslí, že byla cizincem svedena a strávili spolu noc. Otci nezbývá nic jiného, než začít připravovat svatbu. Přesto že nepřestává toužit po ztracené Giuliana, Mateo je odsouzen ke sňatku s dcerou zámožného brazilského farmáře.
Marco Antonio slíbil své nastávající, že bude pátrat po jejím milém, ale místo toho si připraví rafinovanou lež. Mateo údajně nesnesl tvrdé pracovní podmínky na kávové farmě a odešel do Argentiny. Giuliana uvěří, že zůstala sama těhotná v Brazílii bez známých a příbuzných a nakonec souhlasí, že si Antonia vezme za muže. To je však naprosto nepřijatelné pro Janet, která se rozhodne svatbě za každou cenu zabránit.
Mateo je nařčen, že připravil Rosanu o panenství a nezbývá mu nic jiného, než souhlasit se sňatkem. Přesto jeho srdce nepřestává tlouct jen pro Giulianu a slibuje pomstu těm, kdo se na něm provinili.
Janete je nakonec po dlouhém boji poražena a nezbývá jí nic jiného, než dát ke sňatku svého syna s italskou emigrantkou Giulianou svolení. Klade si však jednu podmínku: bude asistovat u porodu svého vnoučete. Dítě přichází v pořádku na svět, ale Janete jej vzápětí nechává převézt do kláštera, kde je svěří do péče mladému páru ze Španělska. Giuliana, která ztratila svého milého, byla donucena ke sňatku s mužem, kterého nemiluje, nyní věří, že její dítě zemřelo během porodu. Možná právem se považuje za nejnešťastnější ženu na světě.
Když se příběh o nešťastných osudech dvou italských emigrantů pomalu blíží ke konci, začíná se psát historie nových generací. Terra Nostra se dělí do tří velkých ság, jež se každá odvíjí v časovém úseku třiceti let.
hrají:
Mateo Batistela - Thiago Lacerda
Gumercindo Telles de Aranha - Antonio Fagundes
Francesco Magliano - Raul Cortez
Angelica - Paloma Duarte
Rosana - Carolina Kasting
Altino Neves Marcondes - Odilon Wagner
Augusto Neves Marcondes - Gabriel Braga Nunes
Paola - Maria Fernanda Candido
Leonora - Lu Grimaldi
Janete Magliano - Angela Vieira
Maria de Socorro - Debora Duarte
Juvenal - Adhenor de Souza
Bruno - Danton Mello
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama