Narodili jsme se jako originál, tak neumírejme jako něčí kopie...

Zoufalé manželky

21. srpna 2008 v 23:27 |  Zoufalé manželky
Nic není tak horké, jak se uvaří. Své o tom vědí hlavní hrdinky amerického komediálního seriálu Zoufalé manželky. S kamarádkami Susan, Lynette, Bree, Gabrielle a Edie můžeme každé pondělí prožívat jejich příhody.
Pětice kamarádek žije se svými rodinami a přáteli na Wisteria Lane. Opět se setkáme se Susan Mayerovou, rozvedenou osamělou matkou, která má potíže s hledáním toho pravého. Lépe na tom není ani Bree Van De Kampová, upjatá puntičkářka s nadměrným smyslem pro pořádek, která neustále řeší neshody se svými dětmi. S potomky bojuje i Lynette Scavová, profesionální matka balancující mezi prací a rodinnými starostmi. O starostech ví své i Gabrielle Solisová. Tato bývalá modelka je velice náročná a v poslední době jí to v soukromém životě moc nevychází. Podle vlastních představ si nežije ani pátá z kamarádek Edie Brittová. Volnomyšlenkářská Edie se cítí osamělá a svým chováním od sebe okolí většinou odpuzuje.
Kamarádky z Wisteria Lane vědí, že život není jednoduchý. Vždy, když mají pocit, že už se jim začíná dobře dařit, objeví se nějaká událost, která vše změní. Zoufalé manželky jsou seriálem, u kterého si říkáme - tohle jsem zažil nebo zažila taky. Jsou ze života, podané s nadsázkou a občas i troškou černého humoru.

Zajímavosti:

  • kultovní americký seriál
  • vysílán americkou televizí ABC od roku 2004
  • seriál získal 3 Zlaté globy, 6 cen Emmy a dalších 20 ocenění a 55 nominací v anketách věnujících se televizní tvorbě

Susan Mayerová

(hraje ji Teri Hatcherová)
Za ztvárnění Susan Mayerové v Zoufalých manželkách získala herečka Teri Hatcherová v roce 2005 sošku Golden Globe Award (za nejlepší hlavní roli v televizi - muzikálu nebo komedii). V témže roce získala Screen Actors Guild Award za nejlepší ženskou herečku v komediálním seriálu. V roce 2006 byla nominována opět na cenu Zlatý globus.
Role matky samoživitelky, která hledá lásku, Teri vynesla na post jedné z nejzajímavějších komických hereček v současnosti. Je zajímavé, že role Susan byla pro Teri přirozená, protože je sama matkou samoživitelkou a žije jen s dcerou Emerson Rose.
Role Susan přinesla Teri slávu také mimo USA. V roce 2005 se stala jednou z Žen roku britského časopisu Glamour magazine. Tuto cenu ji předával Sir Elton John.
Její předchozí herecké zkušenosti zahrnují například roli supermanovské Lois Laneové (v letech 1994 - 1997) v seriálu Lois a Clark. Zahrála si také v "bondovce" Zítřek nikdy neumírá, kde ztvárnila po boku Pierce Brosnana bondgirl Paris Carverovou.
Teri je známá také jako autorka knih a podporovatelka organizace, která pomáhá adolescentním obětem zneužívání. Podporuje také Pochody AIDS po Los Angeles a New Yorku a boj proti rakovině.

Lynette Scavová

(hraje ji Felicity Huffmanová)
Felicity Huffmanová vyrostla ve výjimečnou herečku schopnou ztvárnit jak dramatické, tak i komediální role. Role Lynette ji vynesla v roce 2005 cenu Award for Outstanding Performance v komediálních seriálech a v témže roce byla také nominována na cenu Emmy za nejlepší herečku komediálních seriálů.
Zahrála si v mnoha filmech (mezi jinými v Raising Helen, Christmas with the Cranks). Hrála také v seriálu Právo a pořádek, Akta X, Lidský faktor, Nemocnice Chicago Hope a v dalších.
Felicity je zakládajícím členem Atlantské divadelní společnosti, kde také hraje. Žije s manželem (hercem a režisérem) Williamem H. Macym a jejich dvěma dcerami v Los Angeles.

Bree Van De Kampová

(hraje ji Marcia Crossová)
Marcia Crossová byla v roce 2005 a 2006 nominována na Zlatý globus v kategorii nejlepší herečka. V roce 2005 byla také nominována na cenu Emmy za nejlepší herečku v kategorii komediální seriál.
Ještě před rolí v Zoufalých manželkách hrála Marcia roli doktorky Lindy Abbottové v seriálu Everwood. Je známá také jako doktorka Kimberly Shawová ze seriálového hitu Melrose Place. Původně byla do tohoto seriálu najata jako epizodní herečka. Producenti byli Marciou ale tak nadšeni, že s ní chtěli spolupracovat dál.
Přestože je úspěšnou herečkou, věnuje se Marcia také vzdělávání. Získala Masters Degree v oboru psychologie, bydlí v Los Angeles.

Gabrielle Solisová

(hraje ji Eva Longoria)
Eva je pravidelně řazena mezi 50 nejkrásnějších lidí světa. V roce 2005 byla zvolena nejvíc sexy ženou světa. Časopis Variety ji zvolil tváří roku, časopis Rolling Stones zařadil mezi osobnosti roku. Mimo jiné se Eva stala tváří kosmetické společnosti L´Oréal.
Eva je nejmladší ze čtyř sester a vyrostla na ranči v Corpus Christi v Texasu. Poté co dokončila vysokou školu, zúčastnila se soutěže talentů a dostala se do Los Angeles. Hrála vedlejší role, mimo jiné v Beverly Hills 902 10 a Mladí a neklidní.
Eva žije v Los Angeles. Je tiskovou mluvčí organizace Padres Contra El Cancer, která pomáhá Latinoameričanům v boji s rakovinou. V době volného času tancuje salsu, vaří a čte knihy o Latinoameričanech.

Edie Brittová

(hraje ji Nicollette Sheridanová)
Nicollette se narodila v Anglii a je dobře známá jak v Londýně, tak i v Los Angeles. V Zoufalých manželkách si Nicollette zahrála roli Edie Brittové, rozvedené a trochu protivné obyvatelky Wistera Lane.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama