Narodili jsme se jako originál, tak neumírejme jako něčí kopie...

Říjen 2008

Zrcadla

31. října 2008 v 21:52
Dnes odpoledne jsme se dvěma kamarádkami vyrazily do kina. Nic pořádného nedávali, tak jsme se rozhodly pro horor Zrcadla. Je to podobné jako Bathory, Sirotčinec nebo Sweeney Todd, ale narozdíl od ostatních hororů se nemůžete jen bát, ale musíte pilně sledovat celý děj, abyste se nezamotali. Je poměrně chaotický a složitý, ale dá se pochopit. Mám takovou zvláštní vlastnost, že se u hororů nebojim. Přijde mi to všechno hrozně kečupovitý a sestříhaný. Kámošky jsou vždycky úplně vedle, málem seděj pod sedadlem a po filmu nejmíň hodinu nemluví a se mnou to nedělá nic..některé pasáže mě dokonce i rozesmějí. :-)
Samotný film je skvělý, vřele doporučuju, jen je tam skoro pořád zřetelný střih :-(
Ale na Halloween se hodil a atmosféru to posílilo :-)


Tady vám dám stručný popis děje:


Zlo existuje... na druhé straně

Ben Carson (Kiefer Sutherland) už zažil lepší dny. Před rokem byl tento lehkovážný policajt postaven mimo službu kvůli zastřelení kolegy. Tato nehoda ho stála nejen místo, ale vnesla mu do života alkohol a vztek. Žena i děti se mu odcizily a on skončil na rozváleném gauči u své sestry. Carson se ze všech sil snaží získat rodinu zpět a vezme proto práci nočního hlídače v bývalém obchodním domě. Ten, dříve symbol bohatství a úspěchu, nyní chátrá, zdevastovaný mohutným požárem, při kterém zemřelo mnoho nevinných lidí. Během obchůzek v obchodním domě si Carson začne všímat, že s velkými ozdobnými zrcadly na zdech není něco v pořádku. V ohromných blýskavých plochách se odráží obrazy vzbuzující hrůzu. Policista v nich vidí i sám sebe a stojí proti vlastním zlým démonům. Carsonova sestra Angela (Amy Smart) je přesvědčena, že bratrovy noční můry jsou "jen" následkem stresu a pocitu viny za nešťastné zabití. Zato jeho žena Amy, pragmatická policejní lékařská komisařka, je ke Carsonovým vidinám méně tolerantní. Jeho čím dá tím víc nevyzpytatelné chování je ještě více odcizuje a Amy se obává, že ohrožuje i jejich děti. Carson se na vlastní pěst pustí do vyšetřování a zjistí, že tajuplná síla využívá zrcadla jako vstupní bránu k tomu, aby terorizovala jeho i jeho rodinu. Pokud chce Carson zachránit ženu a děti před děsivou smrtí, musí nějakým způsobem přijít na pravdu ukrytou za zrcadly a přesvědčit Amy, aby mu pomohla zastavit největší zlo, s jakým se kdy setkali.Aby vás to naladilo, přiložím ukázku :-)
Pokud se na film nechystáte do kina a chcete vědět podrobný popis i s podivným závěrem písněte a já vám to sepíšu :-)))

Tak já idu

31. října 2008 v 12:52
Tak se tu blogaři mějte krásně, hlavně moe sbíčka...já jdu, nevím, jestli ještě dneska přijdu, ale kdyžtak se určo stavím zítra
Tak pápík

Vadí vám vulgární vyjadřování na blogu?

31. října 2008 v 12:47
Jestli vám to vadí, tak prosím podepište a dejte na blog...

Diplomkyyyy

31. října 2008 v 11:11 Diplomy mnou vyrobené
Diplomy pro Míšu:
Diplom pro Veu:Diplom pro Mišku
Diplom pro Máslo
Diplom pro terkufibi:
Diplom pro Karolinu:
Diplom pro Wiki Watson:
Diplom pro Natalialii:
Diplom pro Kamush a Any:
Diplom pro Barbinu:
Diplom pro Cheryl:
Diplom pro VivahuQik VíííQ:
Diplom pro Crazy-Teen:
Diplom pro Daru:

Ukončení bleskovek 1 a 2

31. října 2008 v 10:46 Bleskovky
Změna plánu xD Odpoledne jdeme s kámoškama ven a vrátíme se asi až večer, takže bleskovky ukončim už teď a diplomky vám sem dám. Nakonec sem je stihla rychle :-)
Snad se vám budou aspoň trochu líbit.
PS: nebojde, budou další soutěže :-)))

2. bleskajda

31. října 2008 v 7:111) Přezdívka
2) adresa blogu
3) kdo je na obrázku?
4) kolik dní má přestupný rok?
5) kolik planet má Sluneční soustava
6) co chceš na diplom?
7) požadavky, připomínky...


Pravidla jsou stejná jako u první bleskovky, ale odpovědi musí být správně :-))

1.bleskajda

31. října 2008 v 7:03 Bleskovky
Téma: láska

1) Přezdívka
2) adresa blogu
3) čím prochází láska?
4) jsi zamilovaný/á?
5) co chceš na diplom?
6) připomínky, požadavky atd :-))


Bleskovka potrvá do dnešních cca 20 hodin :-))
Diplomky budou snad brzy..budu se snažit :-))

Diplomky pro Mrs.Jahůdku

31. října 2008 v 6:51 Diplomy mnou vyrobené
Tady máš taky diplomky, aby ti to nebylo líto :-)) Vždycky mi se vším pomůžeš a poradíš, nebylo by to fér :-**Filmy

31. října 2008 v 6:11 Filmy online
Odkazy na nejlepší stránky s filmy online:


Určitě něco zkuste, je tam dost filmů i seriálů, ale bohužel se někde namátkou otevře další okno prohlížeče, které je dětem a mládeži nepřístupné...ale to stačí jen zavřít, třeba to tam mít nebudete. s tím já nic nenadělám, je to čím dál rozšířenější a je to všude. Upozornit jsem na to musela :-))

Jinak nevim, čím to je, ale nikdy film nedokoukám do konce. Vždycky mi to po pár minutách napíše, že musím třeba 2 hodiny počkat, než se budu moc dívat dál. A je to pořád a nejde mi to nijak obalamutit. Neumíte mi s tím někdo prosím poradit?? Doufám, že vám to půjde všechno v pohodě..:-))


Kousky sněhu namotané v chlupech mezi packami

30. října 2008 v 23:55 Vše o retrívrech a psech obecně
Objevuje se to u dlouhosrstých psů, kterým se do chlupů zaplétají malé sněhové kuličky. Jediná možnost jak je odstranit kromě toho, že je vystříháte je namočit pejskovi tlapky do teplé vody a pak chlupy pročesat. Ale nejlepší je rovnou chlupy vystříhat.

Popraskané zarudlé tlapky psa

30. října 2008 v 23:53 Vše o retrívrech a psech obecně
Před každou vycházkou namažte pejskovi tlapky silně mastným krémem a jednou za 14 dní vystříhejte chlupy mezi packama .Když přijdete domů psovi packy pečlivě opláchněte v čisté vlažné spíše teplejší vodě,osušte a namažte.

Pulling

30. října 2008 v 23:52 Vše o retrívrech a psech obecně

Co je to pulling?

Poněkud suché konstatování. Jistě se ptáte, cože to vlastně ten pulling je. Odpověď zní: "Závody psů v tahu břemen". To už je sice konkrétnější, ale pořád si může člověk o celé věci myslit ledacos.
Nezbývá nám než se vrátit na Aljašku do doby zlaté horečky... Teď už se jistě každému vybavil film "Volání divočiny" a jsme doma. Jedna z epizod nám vypráví o sázce, zda-li pes roztáhne na saních náklad o příslušné hmotnosti nebo ne. To jsou vlastně prvopočátky závodů v pullingu, nebo taky weight pullingu, nebo prostě závodů psů v tahu břemen.
Ochráncům zvířat se jistě zježily vlasy hrůzou na hlavě, jak že vlastně jsou ti psi týráni. A to jen pro potěšení publika nebo získání sázky pro svého pána. Aby tato představa mohla být vyvrácena je třeba se blíže seznámit se současnými pravidly soutěže.
Závodů se obvykle zúčastňují psi všech plemen. U nás pak hlavně seveřáci. To jest Aljašští malamuti, Sibiřské hasky, Grónští psi a občas i Samojedi. Kromě toho můžeme zahlédnout i Německého Ovčáka, Dobrmana, Pitbulla nebo Newfounlanda. Tito psi mají za úkol roztáhnout vozík se zátěží a táhnout ho po dráze o délce 6 - 10 m (podle jednotlivých závodů). Vozík jede buď přímo po asfaltu nebo po kolejnicích. Občas se setkáme i se zimním pullingem, a to pak pochopitelně pejsci táhnou saně. Na jeden pokus mají omezený časový limit od 90 sekund. V každém závodě pes absolvuje maximálně 9 pokusů (8 pokusů + 1 možnost opravy)
A jak to tedy vlastně probíhá? Pejsek oblečený do postroje - táhnout na obojku je přísně zakázáno - je přiveden svým pánem k vozíku a připnut na lano o délce minimálně 2 metry, které spojuje psa a vozík. Potom majitel rychlým krokem zajde za cílovou čáru a začne psa přivolávat. Po dobu celého pokusu nesmí tuto čáru překročit. Pokud se ovšem pes nezamotá. Pokud se zamotá, pak samozřejmě rychle svého miláčka rozplete a vrátí se opět za cílovou čáru. Čas běží od chvíle, kdy majitel v tomto sportu též nazývaný handler pustí psa a končí buď vypršením časového limitu, nebo když vozík přejede cílovou čáru. Po celou dobu se nesmí handler dotknout psa ani nákladu a samozřejmě je přísně zakázáno používat jakékoliv pomůcky jako bič či rukáv, rovněž lákání na jiného psa (například na háravou fenu) je velmi striktně zakázáno. Úspěšný pes je svým pánečkem odměněn nějakou dobrotkou a je odveden do stínu nebo někam, kde má relativní klid. A odpočívá. Mezitím majitel bedlivě sleduje, jak se daří na této váze jeho konkurentům, a snaží se odhadnout, má-li jeho svěřenec nastoupit hned na další váhu, nebo jednu váhu vynechat - na vozík se přikládá v rozmezí obvykle 30-60 kg na jednu soutěžní váhu. Vítězem kategorie se stává pes, který utáhl nejvyšší váhu. V případě shody rozhoduje čas, za který tuto zátěž dopravil do cíle.
Málem bych zapomněla - vy vlastně ještě pořád nevíte, v jakých že to kategoriích pejsci soutěží. Psi jsou rozděleni podle pohlaví (psi, feny) a dále do váhových kategorií (psi do 28 kg, 28-40 kg, nad 40 kg, feny do 23 kg, od 23 do 31 kg, nad 31 kg).
To je asi v kostce vše o pullingových závodech. Pro neznalé tohoto sportu jedno upozornění. Shlédnete-li někdy závody na vlastní oči, a bude-li se vám zdát, že soutěžící zvíře se strašně snaží - tj. skáče, hrabe, nezřídka vydává neartikulované zvuky, sliny mu lítají od tlamy, no prostě vypadá, že padne, a přesto s vozíkem ani nehne, všimněte si dvou věcí:
1. Dobře se podívejte na majitele, který za cílovou čarou volá, poskakuje, plazí se po kolenou, oči mu lezou z důlků, na čele vyskakuje žíla námahou, je na něho vesměs komický pohled
2. Podívejte se na lajnu, která spojuje psa s vozíkem - na 99% bude prověšená.

Frisbee

30. října 2008 v 23:50 Vše o retrívrech a psech obecně

Frisbee-létajíci talíř

Házení létajícího talíře psovi je výbornou hrou, ale i užitečným doplňkovým sportem, třeba k agility. Psovod různými způsoby nahazuje svému psovi létající talíř a ten jej chytá. Pes se při ní procvičuje v obratnosti, pohotovosti, rychlosti a také v aportování. Je to skvělá hra, především pro majitele temperamentních a hravých psů. Pro zdravého psa není frisbee nebezpečné. Ale protože při chytání disku provádí různé krkolomné výskoky a obraty ve vzduchu měli byste dávat pozor na poranění nebo případné přetěžování psa. Každopádně by měl být pes před hrou rozehřátý, aby nedošlo k poškození svalů. U mladých psů, hlavně velkých plemen, bychom měli počkat s intenzivním tréninkem až bude ukončený vývoj jeho pohybového aparátu. Staršímu zdravému psu tato hra jen prospěje. S tréninkem přestaňte dříve než začne být pes nekoncetrovaný nebo unavený. Hlavně v začátcích tréninku musíte dávat pozor, abyste psa nezranili a tím ho od další hry neodradili.
Disk na házení seženete ve specializovaném obchodě pro psy, můžete si vybrat mezi látkovými a plastovými talíři, v pěkných pestrých barvách, různých tvarech i velikostech. Hlavní zásadou nákupu by mělo být, že disk nesmí být pro psa nebezpečný. Psi mají raději disky látkové. I když mají menší životnost, zvlášť opatrnějším psům se lépe chytají bez rizika zranění. Plastové jsou vhodné pro tvrdší nebo už dobře trénované psy.
Nejlepší je, když si nejdříve natrénujethhe házení talíře sami bez psa. Nejčastější chybou ve frisbee je špatný hod. Techniky hodu jsou různé - disk nejčastěji házíme bekhendem - t.j. udělíme mu pravou rotaci, méně častěji forhendem - levá rotace, upsidown - disk letí vzduchem obráceně (horní plochou natočenou k zemi), a mnoho dalších.
Házet můžeme všemi směry, fantazii se meze nekladou ...
Pečlivě vybírejte i plochu, kde budete házet disk psovi. Měla by to být rovná nejlépe travnatá plocha, bez větších terénních nerovností, stromů a jiných překážek o které by se mohl pes zranit. Podklad by neměl klouzat, alespoň ne v začátcích výcviku. Rozhodně se vyvarujte rušným silnicím a plochám, kde jezdí auta. Psa musíte nejdříve s diskem seznámit. Podávejte mu v něm pamlsky nebo jiné krmení, později si s ním pohazujte a pak mu ho zkuste nabídnout. Každý pes, který rád aportuje, po disku s chutí chňapne.
Disk byste neměli házet nikdy více psům najednou. V zápalu hry by mohlo dojít k vážné srážce a následnému zranění.
Sportování s vašim psem se může stát příjemným způsobem zábavy. Naučíte se také vašeho psa lépe znát, což platí samozřejmě i naopak, a posílí to váš vzájemný vztah. Nejdůležitější ale je, abyste měli ze sportování radost vy oba. Zjistíte-li, že váš pes nemá na určitý sport nadání, zkuste něco jiného, co mu určitě bude připadat zábavné, bude se z této hry těšit a vy s ním.

Coursing

30. října 2008 v 23:49 Vše o retrívrech a psech obecně
Coursing je historickým předchůdcem obecně známých dostihů. Běhá se ve volné přírodě se vším co příroda přináší, s příkopy, nerovnostmi a kličkováním. O vítězi rozhoduje kvalitní proběhnutí jednotlivých úseků, nasazení, obratnost a v neposlední řadě inteligence. Každý pes absolvuje dva rozběhy, a počet bodů z obou běhů se sčítá. Při druhém rozběhu se mění trať (buď se běží opačně, nebo se přestavuje dráha), neboť psi si pamatují, jak běželi první běh. Oproti dostihům je trať coursingu nepravidelná, což dává možnost uplatnit se psům inteligentním. Coursing má ještě jednu obrovskou výhodu nepotřebuje dostihovou dráhu. Zvolí-li se pro coursing vhodné místo, není třeba žádných věží pro rozhodčí, obsluhu navijáku, startovních boxů...